تبلیغات
اخبار ورزشی - گواردیولا:بارسلونا لیاقت پیروزی را داشت
اخبار ورزشی
با فوتبال بهترین و جذاب ترین ورزش در جهان

پپ گواردیولا سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا معتقد است شاگردانش لیاقت پیروزی در دیدار یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر آث میلان ایتالیا را داشتند.در شبی که لیونل مسی دو پنالتی را برای بارسا به گل تبدیل کرد آبی اناری پوشان توانستند با نتیجه سه بر یک روسونری را شکست دهند.گواردیولا بر این باور است که هر دو پنالتی که بیورن کویپرس داور این دیدار به نفع بارسلونا اعلام کرد صحیح بوده است.
 نخستین پنالتی که خطایی آشکار روی مسی بود اما در صحنه دوم داور در تصمیمی جنجالی خطای کشیدن پیراهن از سوی آلساندرو نستا مدافع کهنه کار میلان روی سرخیو بوسکتس را اعلام کرد و نقطه پنالتی را نشان داد.
 سرمربی بارسا در پاسخ به اظهار نظر زلاتان ابراهیموویچ مهاجم میلان که گفته بود تصمیم داور برای اعلام دومین پنالتی را درک نمی کند خاطر نشان کرد: «می توانید در تلویزیون ببینید که هر دوی این صحنه ها پنالتی بودند.شاید در جاهایی چنین پنالتی هایی را اعلام نکنند اما کشیدن پیراهن همیشه پنالتی است».
 گواردیولا همچنین تصریح کرد: «اگر ایبرا می گوید ما (بارسلونا) با کمک داور به نیمه نهایی راه پیدا کرده باید نگاهی هم به گذشته بیندازد.آنها (داوران) به هیچ وجه به ما لطف نداشته اند.ما حرف خود را در زمین مسابقه می زنیم».
 وی در ادامه افزود: «ما در دفاع کنترل بیشتری داشتیم و به دنبال برتری در زمین بودیم.ما نزدیک به بیست بار به سمت دروازه حریف ایتالیایی خود توپ را شلیک کردیم.از این که برای پنجمین بار متوالی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردیم خوشحال هستیم».
 شاگردان گواردیولا تنها زمانی در این مسابقه عقب نشینی کردند که جرارد پیکه مدافع این تیم به علت آسیب دیدگی از ناحیه عضله پا از زمین مسابقه بیرون رفت.با این حال باشگاه بارسلونا اعلام کرد مصدومیت این بازیکن بلند قامت چندان جدی نیست و وی می تواند در دیدار پیش روی بارسا برابر ساراگوسا در چهارچوب مسابقات لالیگا به میدان برود.
 سرمربی آبی اناری پوشان همچنین خاطر نشان کرد: «ما نمی توانیم جلوی مصدومیت ها را بگیریم اما در عین حال نمی خواهیم بازیکنانمان زیاد دچار مصدومیت شوند».
 به گزارش خبرگزاری شین هوا از مادرید ، بارسلونا اکنون در مرحله نیمه نهایی باید با برنده دیدار چلسی و بنفیکا روبرو شود که در صورت پیروزی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت این چهارمین فینال طی پنج سال اخیر لیگ قهرمانان اروپاست که آبی اناری پوشان در آن حاضر خواهند بود.

 

 

 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 فروردین 1391 توسط amir reza heydari

قالب وبلاگ